Reportáž z výletu do České Třebové

03.03.2024

Dne 17. února 2024 jsme se vydali na společný výlet s  KČT Moravská Třebová. Cílem byla krásná procházka. Navštívili jsme Křížovou cestu na Horách, Kouzelnou studánku, pravěkou osadu Křivolík a dřevěnou kapličku v Kozlově. Nezapomněli jsme ani na chaloupku Maxe Švabinského, a také jsme se zastavili v hospůdce u Sitařů. Během výletu jsme se podívali i na podhlednu ve Svinné.

Naše cesta však nebyla bez překážek. Po příjezdu do Jevíčka jsme narazili na první problém: nedočkali jsme se spoje do Svitav. Deset minut po plánovaném odjezdu jsme kontaktovali dispečera firmy Bus Line, který nám oznámil, že autobus bude přistaven do deseti minut kvůli technickým potížím. V tu chvíli jsem si pomyslel, že nezvonící budík je vlastně také technický problém.

Ve Svitavách jsme pak měli další nepříjemnost: rychlík, kterým jsme měli pokračovat do České Třebové, nám ujel. To znamenalo, že jsme se o hodinu opozdili. Navíc nás zaskočilo nepříznivé počasí – většinu vycházky pršelo.

Cesta domů se také neobešla bez malého zádrhelu. Při návratu jsme nasedli do rychlíku směrem do Letovic. Avšak sotva jsme dosedli, byli jsme z něj vykázáni. Tento vlak do naší stanice nepojede, a tak nás poslali zpět na nástupiště k nádražní budově. I přes tuto nepříjemnost jsme se však vrátili s řadou zážitků. 🚂🌄

Celkem se výletu účastnilo 35 turistů, kteří společně prožili nezapomenutelný den. A příhody na cestě nám připomněly, že dobrodružství jsou neodmyslitelnou součástí každého výletu.

S pozdravem Kája Hrdina